Ważne postacie

Z OBOZU HEROSÓW

Najmądrzejszy centaur, który wychował już kilkaset pokoleń herosów: w tym Achillesa, Heraklesa, Jazona czy… Percy’ego Jacksona. Jest mistrzem w wielu dziedzinach, w tym medycyny czy łucznictwie, a swoje nauki przekazuje półbogom w obozie. Opisywany jako cierpliwy i łagodny centaur z nienaganną stanowczością. Jego koński tułów jest jasnosiwy — poza Mgłą, Chejron jest widoczny dla śmiertelników jako mężczyzna na wózku.
Centaur, koordynator zajęć w Obozie Herosów
CHEJRON

Przedstawiać go nie trzeba — to bóg wina, winorośli, dobrej zabawy, płodności, dzikiej natury i teatru, dla greckich obozowiczów znany jako „Pan D”. Został zesłany przez Zeusa na sto lat kary w postaci pracy dyrektora w Obozie Herosów. Do bólu zgryźliwy, otwarcie twierdząc, że nie znosi półbogów, Dionizos mimo wszystko ma dobre serce — szczególnie dla swoich dzieci w obozach. Nieustannie myli imiona, gra z Chejronem w remika i — ze względu na obecność nieletnich — nałogowo pije dietetyczną colę zamiast wina.
Bóg wina, były dyrektor Obozu Herosów
Dionizos
— powieść graficzna;

Satyr w Obozie Herosów, przewodniczący Rady Starszych Kopytnych — Grover całe życie działa na rzecz przyrody i nie ma zamiaru przestać. Zostając następcą Pana, chce uratować ostatki dzikiej przyrody na świecie wraz z resztą Rady i innych satyrów. Grover od czasu przybycia do Obozu Herosów dojrzał; nadal jednak jest nieco nazbyt wrażliwym, momentami strachliwym satyrem, któremu jednak najbardziej zależy na przyrodzie i swoich przyjaciołach.
Satyr, przewodniczący Rady Starszych Kopytnych
Grover Underwood

Nie dajcie się zwieść wątłemu chłopakowi — Nico to syn Hadesa. Wielokrotnie zasłużył się dla obu obozów, ba! nawet i dla Podziemi, bowiem ojciec mianował go ambasadorem Plutona w senacie i Królem Upiorów w Hadesie. Nic dziwnego, Nico ma stały kontakt ze swoim ojcem, a żaden zakamarek Tartaru nie jest mu obcy. Poza emo otoczką całkiem miły z niego dzieciak, w dodatku w związku ze swoim pozornym przeciwieństwem, synem Apolla Willem Solacem, który nieco rozświetla jego bladą buźkę.
Syn Hadesa, ambasador Plutona
Nico di Angelo

Nie taka zwykła śmiertelniczka — Rachel była wyrocznią delficką w Obozie Herosów i — mimo braku półboskiego pochodzenia — bez problemu widziała przez Mgłę. Przez pewien czas straciła swoje umiejętności przepowiadania i zajęła się rekonstruowaniem „Ksiąg Sybillińskich” razem z harpią Ellą. Obecnie jej otwarty i szczery charakterek doprowadził ją poza tereny Stanów Zjednoczonych; Rachel studiuje w Paryżu, a ducha wyroczni oddała Paige.
Śmiertelniczka, była Wyrocznia Delficka
Rachel Elizabeth Dare

„Blond surfer”, jeśli surferzy mają jakiś określony kanon piękna. A jeśli istnieje, to na pewno nie pasuje do niego blond surfer, którego całe ciało pokrywają niebieskie oczy. Argus to kompletnie niegroźny szef ochrony Obozu Herosów, który nie mówi prawie wcale przez wzgląd na pojedyncze oko znajdujące się na jego języku.
Szef ochrony w Obozie Herosów
Argus
— powieść graficzna;

Thalia w Obozie Herosów była owiana legendą — nic dziwnego, w końcu półbogowie raczej nie na codzień zmieniają się w sosny. Thalia doznała tego zaszczytu, zostając lata temu przemieniona przez Zeusa, swojego ojca, żeby uniknąć śmierci. Uratowało ją Złote Runo; obecnie jednak Thalia porzuciła swoje obozowe korzenie, żeby służyć jako poruczniczka wśród Łowczyń Artemidy. Okazjonalnie nadal bywa w obozie, ale jej silna i uparta osobowość zaprowadziła ją o wiele dalej.
Córka Zeusa, poruczniczka Łowczyń Artemidy
Thalia Grace

Z OBOZU JUPITER

Bogini wilczyca, która niegdyś wykarmiła założycieli Rzymu — Romulusa i Remusa. Szkoli rzymskich półbogów w Wilczym Domu, a jej trening jest ciężki i brutalny; heros, który kieruje się w stronę Obozu Jupiter, musi najpierw zasłużyć na jej szacunek. Po nabyciu odpowiedniego doświadczenia pod okiem Lupy, wilczyca wskazuje herosowi drogę do Obozu Jupiter.
Bogini wilczyca
Lupa
— Rubens;

Terminus jest rzymskim bogiem granic uwiecznionym w Obozie Jupiter pod postacią marmurowego posągu bez kończyn. Mimo swojej formy, Terminus niezawodnie broni granic Obozu Jupiter, potrafiąc wytrącić broń nawet bez pomocy kończyn. Ma zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD) i uporczywie upewnia się, że wszystko wokół jest zgodne z prawem. Terminus adoptował siedmioletnią dziewczynkę, Julię, po śmierci jej rodziców. Od tamtego momentu została jego pomocnicą.
Strażnik granic Obozu Jupiter i jego pomocnica
Terminus i Julia

Witeliusz i Katon są larami w Obozie Jupiter — strażnikami pod postacią duchów. Gajusz Witeliusz Reticulus to potomek Eskulapa będący opiekunem Piątej Kohorty i mający na jej punkcie hopla. Jest ekscentryczny i pragnie za wszelką cenę przywrócić swojej kohorcie dawną świetność, więc ma obsesję na punkcie sprawdzania potencjalnych członków. Nieustannie nawiązuje do historii i łatwo pokonać go słowami „ok boomer”. Katon uczęszcza w posiedzeniach senatu jako lar. Podobnie jak Witeliusz, ważne jest dla niego dobro legionu — do tego stopnia, że często kwestionuje słowa pretorów.
Lary
Witeliusz i Katon
— powieść graficzna;

Ella to harpia o świetnej pamięci, która niegdyś przeczytała zaginione „Księgi Sybillińskie” i potrafi wyrecytować każdą przepowiednię zapisaną na ich stronach. Jest nieco chaotyczna, mówi o sobie w trzeciej osobie i łatwo ją wystraszyć, dlatego lepiej zachować ostrożność w jej obecności, aby nie zrobić jej niepotrzebnej krzywdy. Znalazłszy się w Obozie Jupiter wraz ze swoim chłopakiem, cyklopem Tysonem, synem Posejdona, oboje otworzyli księgarnię w Nowym Rzymie „Książki od Cyklopa, Przepowiednie, a Także Rudy Kot”... ale jej szyld nosi skrótową nazwę „KSIĄŻKI OD CYKLOPA”.
Harpia i cyklop... w wielkim skrócie
Ella i Tyson

Waleczna krew bogini Bellony rozszczepiła się na dwie części w postaci Reyny, byłej pretorki Obozu Jupiter, i jej siostry, Hylli. Hylla dawniej służyła Kirke — teraz jest królową Amazonek i dzierży Pas Hippolity jako tego symbol. Jak na Rzymiankę przystało, jest do bólu odważna i waleczna, ale jej duma połączyła Amazonki razem z Łowczyniami Artemidy.
Córka Bellony, królowa Amazonek
Hylla Ramírez-Arellano
— powieść graficzna;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz